تدوین سند آینده پژوهی در استان یزد_بزودی
   

   

   

  به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در نشست شورای فرهنگ عمومی بافق از تدوین سند آینده پژوهی و فرهنگی استان خبرداد و افزود: این سند با تبیین وضعیت فرهنگی استان به تفکیک شهرستان ها در آینده تا یک ماه دیگر تدوین می شود.

  جوادیان زاده افزود:این سند قرار است در تمامی استان ها تدوین و باید در شهرستان بافق اسناد توسعه فرهنگی بروزرسانی شود و این شهرستان در این امر پیشگام خواهد بود.

  وی با بیان اینکه امروزه بسیاری از مسائل فرهنگی و اجتماعی چالشی برای کشور محسوب می شود تصریح کرد:امروزه به علت عدم تشخیص به موقع بسیاری از چالش ها به وضعیت حادی دچار شده ایم.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد به کارکرد های فرهنگ اشاره کرد و گفت:سازگاری،معنادادن فرهنگ به انسان و جامعه و اجتماعی بودن از کارکردهای مهم فرهنگ محسوب می شود.

  جوادیان زاده فرهنگ را مجموعه از ارزش ها عنوان کرد و بیان داشت:وجه مهم فرهنگ اجتماعی بودن ان است.

  وی بافق را شهری همگرا دانست و تصریح کرد: به مقوله اجتماعی بودن در شهرستان بیشتر توجه و سند توسعه فرهنگی و اجتماعی ان تدوین شود.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود به پدیده مهاجرت اشاره کرد و گفت:امروزه ذات جهان مهاجرت است و مهاجرت را باید در خدمت فرهنگ،هویت و توسعه قرار داد.

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت سایت داستنی ها محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس