در جنوب غربی فرانسه پروژه ای در دست تاسیس است که به بیماران آلزایمری امکان یک زندگی آرامش بخش می دهد. روستای “Village Landais Alzheimer” فضایی خواهد شد که بیماران آلزیمری بتوانند بدون مراقبتهای پزشکی آزادانه و در امنیت کامل زندگی کنند. در این روستا خانه های متفاوتی متناسب با سلیقه های متفاوت، سوپرمارکت، آرایشگاه، باشگاه، کتابخانه و بسیاری تجهیزات و امکانات دیگر نیز دارد و بر پایه این نظریه ساخته شده است. “آزادی بیشتر موجب شادی بیشتر است و نیاز به مراقبت های پزشکی را کاهش می دهد.

    بیماران قادر به ترک روستا نخواهند بود و توسط نیروهای پزشکی با لباس شخصی مراقبت خواهند شد. بدین ترتیب بیماران به یک زندگی اجتماعی نرمال ادامه می دهند و ذهنشان را تمرین می دهند. آن ها خودشان خرید می کنند و به آرایشگاه، رستوران و سینما می روند و از این سبک زندگی لذت می برند.

    این روستا به سبک معماری سنتی طراحی شده است و خانه ها در ۴ بلوک در اطراف محوطه ساخته می شوند. پیاده روها با طبیعت مزین می شوند و بیماران را ترغیب به ارتباط برقرار کردن با طبیعت می کنند.

    علاوه بر پرسنل پزشکی محققان و داوطلبانی که این پروژه را سازمان داده اند نیز بخشی از این زندگی روستایی خواهند شد. ساخت این روستا تا پایان سال ۲۰۱۹ به پایان خواهد رسید و مراسم افتتاحیه آن در همین زمان برگزار خواهد شد.

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت سایت داستنی ها محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس