به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد به نقل از میبد آدینه، حضرت آیت‌الله اعرافی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه میبد ضمن دعوت به پیشه نمودن  تقوای الهی و تأسی نمودن به سیره و سنت پیامبر اسلام،  با توجه به تقارن این ایام با پایان ماه رجب و فرارسیدن ماه شعبان، مردم را به کار بردن  فرامین خدا و رسولش در زندگی سفارش نمود.
  وی در ادامه عنوان نمود: در جهان، نظام سلطه  چند مسیر را در کشور ما برای رسیدن به خواسته‌های خود دنبال می‌کند که باید با موقعیت‌شناسی هوشمندانه توسط قشر جوان و تحصیل‌کرده ما، حوزه، دانشگاه  و دیگر اقشار جامعه این توطئه‌ها خنثی شود.
  آیت‌الله اعرافی خاطرنشان نمودند: آن‌ها با سرمایه‌گذاری‌های عظیم سعی در فروپاشی پایه‌های اعتقادی، فکری و اخلاقی جامعه و نسل جوان ما دارند و باید گفت که ما در برابر تهاجمی بسیار شدیدتر از هر زمان دیگر قرار داریم که پایه نظام فکری و اخلاقی جامعه و همچنین همبستگی و اتحاد ما را هدف قرار داده است.
  وی افزود: فشارهای اقتصادی که دشمنان نظام بر ملت ایران وارد نموده ، روح و ظاهر آن با بر جام در تناقض است، همچنین تحریم‌های جدید که به بهانه‌های جدید نسبت به ما اعمال می‌نمایند.
  خطیب نماز جمعه شهرستان میبد در ادامه  تصریح نمود: آن‌ها برای مهار قدرتی که ایران در منطقه دارد، احساس ضعف و زبونی می‌نمایند و جهت مهار این قدرت اسرائیل را به‌پای کار آوردند و یک جبهه‌ای جدید و با راهبردهایی جدید و با  آرایشی نو و روشی جدید به وجود آوردند.
  وی به انسجام جبهه مقاومت که چون زنجیری استوار و مقاوم در برابر این هجمه‌ها ایستادگی کرد و آن‌ها را از پای درآورد و همچنین تلاش‌های مراکز علمی که با ایستادگی در مقابلشان ،  آنان را وادار به  تغییر سیاستشان کرد و نیز به شهادت تعدادی از مستشاران اشاره نمود. رئیس حوزه‌های علمیه کشور تقویت نماز و تحکیم  پایه‌های  اخلاقی اخلاق و آداب دینی را،  راهبردی در مواجهه با  تهاجم  نظام سلطه نسبت به قشر جوان جامعه دانست و بیان کرد: که وظیفه حوزه‌های علمیه، دانشگاه، آموزش‌وپرورش و دیگر اقشار جامعه است که پایه‌های اخلاق را برای نسل جوان تبیین نمایند.
  وی با اشاره به وظیفه سنگین دیگری که ما داریم و آن جبهه مقاومت اقتصادی است، بر تولید داخلی، مبارزه با قاچاق و گسترش روابط منطقه‌ای با دولت‌هایی که می‌توانیم با  تعامل برقرار کنیم، تأکید نمود.
  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی به لزوم اولویت قرار دادن رسیدگی به مشکلات مردم و گره‌گشایی و خدمت به مردم در صدر کارهایی که در ادارات انجام می‌شود اشاره نمود تا با عزم جدی و اراده قاطعی که نسبت به انجام این کارها معطوف می‌دارند بتوان در آخر سال ارزیابی و کارنامه‌ای مثبت در اختیار مردم قرارداد.
   
  وی بابیان اینکه حمایت از کالای ایرانی باید مبنای کار ما قرار گیرد، خاطرنشان نمود: استان و شهرستان میبد می‌تواند در فرایند و چرخه تولید کالای ایرانی پیش‌قدم شود که در این زمینه می‌توان علاوه بر حمایت از تولید داخلی، سرمایه‌ها و تسهیلات را نیز به سمت آن سوق داد.
  آیت‌الله اعرافی در ادامه بیان کرد: همچنین لازم است تولیدکنندگان در تولید کالای ایرانی استاندارها را عنایت نمایند و نیز در هنگام توزیع و در فروشگاه‌ها کالای ایرانی در مقابل دید مردم قرار داشته باشد و ما نیز تلاش کنیم تا خود را ملزم به استفاده از کالای ایرانی نماییم که نتیجه آن رونق، اشتغال و گشایش در کار مردم است.
  خطیب نماز جمعه میبد در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه،  بعثت پیامبر و درخشش آن در تاریخ را تحولی بزرگ و پیچی عظیم در تاریخ عنوان نمود که با محوریت پیامبر اسلام در جامعه‌ای عقب‌مانده که فاقد نظام، دولت و تمدن  بود،  رقم خورد.
  وی افزود: بعثت پیامبر زمانی صورت گرفت  که دنیا در فترت و بیگانگی  از دین، همچنین بی‌دانشی به سر می‌برد و جنگ و کشتار، کینه‌جویی، فساد و فحشا، فقر و بت‌پرستی رواج داشت و نظام خانوادگی نیز به‌هم‌ریخته بود.
  رئیس حوزه‌های علمیه کشور محور طلوع خورشید بعثت را وجود انسانی کامل و متعالی عنوان نمود که در حوزه اخلاق، دارای سلوک و سیره و نظمی آراسته بود و نیز سیره اجتماعی وی همراه با حسن خلق، گشاده‌رویی، توجه و احترام به دیگران، مهمان‌نوازی، تواضع و فروتنی، کمک به دیگران و… همراه بود.
  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه بر تأسی و الگو گرفتن از سیره و سلوک پیامبر درزمینهٔ های اخلاق، مسائل عبادی، اجتماعی، اقتصادی و مدیریتی تأکید نمود که می‌توان یک نظام مدیریتی منسجم در جامعه بر پایه مدیریتی که پیامبر در اداره امور جامعه خود داشت، به وجود آورد.

   

   
© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت سایت داستنی ها محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس