تامین بهداشت دام، پیشگیری و کنترل بیماری ها مهمترین عامل حفظ سرمایه های دامی است
   

   

  سرویس سیاسی فردا: محمدباقرقالیباف برای حضور در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو وارد سازمان صدا و سیما شد.

   

  دکتر محمد صادقی با اعلام این خبر گفت: تشخیص و درمان دام ها طیف وسیعی از بیماری ها را در بر می گیرد که به همت متخصصان  دامپزشکی در بخش های خصوصی و دولتي صورت می پذیرد و با توجه به اینکه عوامل بیماریزا مهمترین تهدید عليه جمعیت دامی و بهداشت عمومی کشورها می باشد، تامین بهداشت دام، پیشگیری و کنترل بیماری ها مهمترین عامل حفظ سرمایه هاي دامی، تضمین سرمایه گذاری در این بخش و زمینه ساز تولید مطمئن و پایدار است.

  این مقام مسئول در ادامه افزود: معمولا بیماری های دام را بر اساس سرعت انتشار و سرایت بیماری، خسارات اقتصادی، تاثیر بر بهداشت عمومی، وجود برنامه های مبارزه ای ملی- منطقه ای و جهانی و اهمیت در تجارت بین الملل به منظور برقراری مراقبت، اولویت بندی می کنند. در اين بين بيماري هاي مشترك بين انسان و دام از اهميت ويژه اي برخوردار است كه جزء اولويت هاي كاري دامپزشكي مي باشد.

  رئیس اداره تشخيص و درمان اداره کل دامپزشکی استان یزد در خصوص تنوع این خدمات گفت: معاینه، تشخیص و درمان انواع بیماری های دامی و مشترک، یک فعالیت خطیر، متنوع و گسترده می باشد و فرآیند درمان شامل بررسی و تشخیص می شود که این روند عملیات مختلفی مانند معاینه، کالبد گشایی، نمونه برداری، دارو درمانی و مشاوره در مورد تغذیه و شرایط محیط نگهداری دام را شامل می گردد.

  صادقی در پایان ضمن اشاره به سختی کار دامپزشکی عنوان کرد: اگر چه کارکنان خدوم دامپزشکی در راه انجام وظیفه، بدون هیچ چشم داشتی کلیه خطرات این حرفه را به جان می خرند، اما امیدواریم با پیدایش آگاهی جامعه و مسئولين امر نسبت به مشقات و خطرات پیش روی این بخش و همكاري با مجموعه خدمتگزاران خود، مسير خدمت بهتر را براي اين عزيزان فراهم آوریم.

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت سایت داستنی ها محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس