نمی توان گفت که آیا استفاده از یونیفرم در مدارس ضروری است یا خیر؟ کسانی که این قانون را ضروری می دانند معتقدند استفاده از یونیفرم بچه های مدرسه را منظم و متحد بار می آورد و نیاز نیست والدین به خودشان سختی انتخاب لباس مدارس کودکشان را بدهند. اما کسانی که با این قانون مخالفند معتقدند که این قانون فردیت دانش آموزان را تخریب می کند و هیچ تاثیری روی فرآیند آموزش نخواهد داشت.

  سایت دانستنی ها تصمیم ندارد درباره این موضوع بحث کند.هدف از مطلب این است که به شما یونیفرم های دانش آموزان در مدارس کشورهای مختلف را نشان دهد که به چه شکلی است.

  ژاپن

  یونیفرم های دخترانه مدارس ژاپن ” seifuku” نام دارد و در دنیا بسیار مشهور است زیرا در کارتون های انیمیشین زیاد به چشم می خورد. این یونیفرم شامل یک پیراهن سبک ملوانی، یک دامن پلیسه که در سنین بالاتر کوتاه تر است و یک جفت جوراب ساق بلند است. برای این که جوراب ها سر نخورند از چسب استفاده می کنند.

  بریتانیا

  یونیفرم مدارس کشورهای مختلف

  قوانین لباس پوشیدن در این کشور کمی سخت است. در ابتدا یونیفرم های مدرسه آبی رنگ بود چون معتقد بودند این رنگ بچه ها را منظم و آرام بار می آورد. اما امروزه هر مدرسه ای یونیفرم خاص خودش را دارد. در بعضی مدارس حتی در روزهای گرم تابستان هم اجازه پوشیدن شلوارک نمی دهند اما در برخی مدارس دانش آموزان پسر هم یونیفرم های دامن دار می پوشند و یونیفرم های دخترانه و پسرانه به یک شکل است.

  استرالیا

  یونیفرم مدارس کشورهای مختلف

  سیستم آموزشی استرالیا خیلی چیزها را به سبک انگلیس پیش می برد. یونیفرم های مدارس شباهت زیادی به مدارس انگلیس دارد اما در رنگ هایی متفاوت.

  کوبا

  یونیفرم مدارس کشورهای مختلف

  یونیفرم ها در مدارس متفاوت هستند. بالاتنه سفید پایین تنه زرد. یا بالاتنه آبی روشن و پایین تنه آبی تیره. یا بالاتنه سفید پایین تنه قرمز رنگ. به علاوه کراواتی که دانش آموزان کوبا با آن آشنا هستند.

  اندونزی

  یونیفرم مدارس کشورهای مختلف

  در اندونزی رنگ یونیفرم ها بر اساس سطح کلاس ها متغیر است. پیراهن ها معمولا سفید است اما شلوار یا دامن در رنگ های قرمز، آبی تیره یا خاکستری است. دانش آموزان بعد از فارغ التحصیلی یونیفرم های همدیگر را رنگ آمیزی می کنند تا آزادی شان را جشن بگیرند.

  چین

  یونیفرم مدارس کشورهای مختلف

  دانش آموزان چینی چند مدل یونیفرم برای روزهای تعطیل و روزهای عادی و  برای تابستان و زمستان دارند. یونیفرم های دخترانه و پسرانه که شباهت زیادی به لباس ورزشی دارد زیاد با هم متفاوت نیستند.

  غنا

  یونیفرم مدارس کشورهای مختلف

  در این کشور پوشیدن یونیفرم واجب است اما از آنجا که این کشور کشور فقیری است و مردم استطاعت خرید یونیفرم ندارند دولت تعداد زیادی یونیفرم در چندین شهر رایگان به آن ها اهدا کرد.

  ویتنام

  یونیفرم مدارس کشورهای مختلف

  مدارس ابتدایی و راهنمایی ویتنام قوانین خاصی برای لباس پوشیدن دانش آموزان ندارند اما دانشجویان باید یونیفرم های سفید به نام ao dai بپوشند.

  سوریه

  یونیفرم مدارس کشورهای مختلف

  یونیفرم های مدارس سوریه قبل از درگیری های نظامی از خاکی به رنگ های روشن ابی، خاکستری و صورتی تغییر رنگ پیدا کرده است و سمبل آرزوی آزادی و آرامش است.

  بوتان

  یونیفرم مدارس کشورهای مختلف

  بوتان یکی از کشورهایی است که دانش آموزانش یونیفرم های سنتی می پوشند. دانش آموزان پسر تمام کتاب ها و وسایل مدرسه را داخل یونیفرم جاسازی و حمل می کنند. اما مدتی است که از کیف استفاده می کنند.

  کره جنوبی

  یونیفرم مدارس کشورهای مختلف

  دانش آموزان کره جنوبی از صبح تا غروب درس می خوانند پس زیاد عجیب نیست که بیشتر آن ها مدرسه را مکانی رمانتیک می دانند زیرا بیشتر وقتشان را در مدرسه می گذرانند. قوانین لباس پوشیدن توسط خود مدارس تعیین می شود اما یونیفرم ها نه تنها در میان دانش آموزان بلکه در میان بازیگران کره جنوبی نیز زیاد به کار برده می شود.

  کره شمالی

  یونیفرم مدارس کشورهای مختلف

  در کره شمالی استفاده از یونیفرم مدارس اجباری است. دخترها پیراهن و پسرها بلوز و شلوار می پوشند. به علاوه یک عدد شال قرمز رنگ که سمبل حمایت از حزب سیاسی کره شمالی است.

  هندوستان

  یونیفرم مدارس کشورهای مختلف

  دانش آموزان پسر هندوستانی پیراهن های دکمه دار آستین کوتاه، شلوار کوتاه، جوراب و کفش تیره می پوشند و دانش آموزان دختر تونیک زیر زانو با شلوار.

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت سایت داستنی ها محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس