معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با اشاره به حضور مردم و تشکل‌های غیردولتی برای ارائه خدمات فرهنگی و اجتماعی و رفاهی و سوادآموزی افزود: بهتر است تشکیلات اداری بیش از این برای سوادآموزی هزینه نکنند و پیشبرد برنامه‌های این بخش به سمن‌ها واگذار شود.


  پیشبرد برنامه‌های سوادآموزی به سمن‌ها واگذار شود
   

   

  سرویس سیاسی فردا: محمدباقرقالیباف برای حضور در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو وارد سازمان صدا و سیما شد.

   

  به گزارش روابط عمومی استانداری یزد؛ روز چهارشنبه ۶ دی‌ماه ۹۶، نشست شورای سوادآموزی استان به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد و اعضای این شورا برگزار شد.
  «محمدعلی طالبی» در این نشست بابیان اینکه در مورد اتباع غیرمجاز کاری را نمی‌توانیم در راستای سوادآموزی آن‌ها انجام دهیم؛ ادامه داد: پررنگ کردن اتباع در آمارهای سوادآموزی تأثیر چندانی ندارد و اینکه بخواهیم رشد سوادآموزی را در اتباع بالا ببریم تفاوت خاصی ایجاد نمی‌کند و اتفاق خاصی رخ نمی‌دهد بلکه در حد چند دهم درصد رشد را نشان می‌دهد.
  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با اشاره به استفاده از سیاست‌های تشویقی اضافه کرد: باید دید چه سیاست‌های تشویقی را می‌توانیم در حیطه اختیارات خود استفاده کنیم که اتباع برای سوادآموزی اقدام کنند.
  وی تصریح کرد: در اجرای سیاست‌های مربوط به اتباع برای سوادآموزی و مشارکت آن‌ها در این زمینه می‌توان اقداماتی مانند تخفیف در عوارض و … را دنبال کرد.
  طالبی با اشاره به اطلاعات مرکز آمار عنوان کرد: با توجه به محرمانه بودن اطلاعات سرشماری‌ها پسندیده نیست که اطلاعات بی‌سوادان استان در اختیار آموزش و پروش قرار گیرد چراکه اعتماد مردم خدشه‌دار می‌شود.
  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با اشاره به حضور مردم و تشکل‌های غیردولتی برای ارائه خدمات فرهنگی و اجتماعی و رفاهی و سوادآموزی افزود: بهتر است تشکیلات اداری بیش از این برای سوادآموزی هزینه نکنند و پیشبرد برنامه‌های سوادآموزی به سمن‌ها واگذار شود.
  وی بابیان اینکه رتبه استان یزد در امر سوادآموزی رتبه خوبی و راضی‌کننده‌ای است؛ اظهار داشت: تنها چیزی که برای استان نگران‌کننده است وضعیت بی‌سوادی کودکان شش تا ۹ سال است که در آمارها و سرشماری هم ارائه‌شده بود و باید برای سوادآموزی آن‌ها اقدام کرد.

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت سایت داستنی ها محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس