حتما بارها با خودتون فکر کردید که چی میشد اگه میتونستم فکر دیگران رو بخونم؟ شاید فکر کنید این کار غیر ممکنه اما اگه کمی روی زبان بدن دیگران دقت کنید خیلی راحت میتونید فکرشون رو هم بخونید.

  این واقعیت داره که ۵۵ درصد اطلاعات رو می تونیم از طریق ارتباط غیر کلامی به دست بیاریم. پس تنها کاری که باید بکنید اینه که به سیگنال هایی که دیگران بدون این که خودشون متوجه بشن به شما ارسال میکنن دقت کنید.

  فکر دیگران را بخوانیم

  بستن چشم ها

  اگر کسی در حالی که با شما صحبت میکنه چشماشو ببنده بدونید که اون میخواد خودش رو از دنیای بیرون پنهان کنه. اشتباه نکنید این به این مفهوم نیست که از شما میترسه بلکه به این مفهومه که می خواد از شما فرار کنه چون خسته ش کردید و چشماشو میبنده تا شما رو نبینه.

  فکر دیگران را بخوانیم

  گذاشتن دست روی دهان

  این عادت رو همه ما توی بچگی داشتیم. یادتون میاد وقتی نمی خواستید چیزی رو بگید دست رو روی دهان میزاشتید؟ ما آدما این کارو توی بزرگی هم انجام میدیم مثل این که کمکمون میکنه چیزی رو که نباید بگیم به زبون نیاریم.

  فکر دیگران را بخوانیم

  گاز گرفتن دسته عینک

  وقتی کسی رو می بینید که داره دسته عینکش رو گاز میگیره ازش حمایت کنید و شادش کنید چون مطمئنا از چیزی نگرانن. اونها میخوان احساس امنیت داشته باشن درست مثل زمانی که شیر مادر میخوردن. مداد، خودکار، سیگار و حتی جویدن آدامس هم میتونه همین معنی رو داشته باشه.

  فکر دیگران را بخوانیم

  نمایش چهره

  این ژست معمولا برای جذب جنس مخالفه. وقتی دست رو زیر چونه میزارید و صورت رو نمایش میدید مثل این که دارید میگید: “این منم”

  فکر دیگران را بخوانیم

  مالیدن چانه

  این حرکت رو زمانی انجام میدیم که میخوایم یه تصمیم بگیریم. در اون لحظه نمیدونیم به چی داریم نگاه می کنیم چون عمیقا توی فکر فرو رفتیم.

  فکر دیگران را بخوانیم

  دست به سینه

  این یکی از رایج ترین حالت های زبان بدن است. خیلی ها توی این حالت احساس آرامش میکنن. معمولا زمانی این ژست را می گیریم که از چیزی آزرده یا خشمگین شده ایم. حالت دست به سینه یعنی فرد نسبت به چیزی احساس بدی دارد.

  فکر دیگران را بخوانیم

  خم شدن به جلو

  وقتی مردم از کسی خوششون بیاد و بخوان باهاش ارتباط برقرار کنن این ژست رو میگیرن. پاها بی حرکت میمونن اما بدن به سمت جلو کشیده میشه.

  فکر دیگران را بخوانیم

  تکیه دادن

  اگه فرد به صندلی تکیه بده یعنی از بحث کردن خسته شده و شاید هم توی جمعی که هست احساس آرامش نداره.

  فکر دیگران را بخوانیم

  روی پاشنه و انگشت تاب خوردن

  بله این حالت فقط مختص بچه ها نیست و نشون میده که شخص از چیزی نگرانه.

  فکر دیگران را بخوانیم

  به هم مالیدن دست ها

  دست ها معمولا چیزی که توی فکر هست رو نشون میدن. به هم مالیدن دست ها یعنی شخص احساس خوبی نسبت به چیزی دارد و امیدوار است.

  فکر دیگران را بخوانیم

  دست دادن با دو دست

  زمانی که فرد به این صورت با شما دست میده یعنی میخواد بگه به من اعتماد کن.

  فکر دیگران را بخوانیم

  دست دادن به صورت کف دست به سمت بالا

  این نوع دست دادن احساس همدردی رو نشون میده. اما این برای زمانیه که او فرد کلا عادت داره به این شکل دست بده. اما وقتی به ندرت به این شکل دست میدید یعنی میخواید به فرد مقابل نشون بدید که اینجا چه کسی مسئوله.

  فکر دیگران را بخوانیم

  دست دادن با کف دست به سمت پایین

  اگر دست کسی را از پایین بگیرید میخواید بهش بگید که آماده کمک کردن هستید.

  فکر دیگران را بخوانیم

  دست دادن همراه با لمس بازو

  آدما معمولا با دست آزادشون موقع دست دادن بازوی فرد مقابل رو میگیرن یعنی میخوان بیشتر باهاش ارتباط برقرار کرده و همراه باشن.

  فکر دیگران را بخوانیم

  درست کردن کراوات

  این حرکت بستگی به موقعیت داره. اگه یه مرد این کارو در مقابل یه خانم انجام بده یعنی ازش خوشش اومده. توی بعضی شرایط هم یعنی فرد احساس آرامش و امنیت نداره. شاید دروغ گفته شایدم میخواد از اون موقعیت فرار کنه.

  فکر دیگران را بخوانیم

  گذاشتن پاها روی میز

  این ژست معنی های زیادی داره: رفتار بد، بی احترامی و سعی در نشان دادن این که کی رئیسه. شاید هم اون شخص به سلامتش اهمیت میده. تنها جایی که میتونید با این حالت بشینید فقط محیط خونه ست.

  فکر دیگران را بخوانیم

  بازی کردن با کفش

  انداختن پاها روی هم جذاب ترین پوزیشن برای یک خانومه. و اگه یه خانوم توی این پوزیشن با کفشش بازی کنه یعنی میخواد توجه شما رو به خودش جلب کنه.

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت سایت داستنی ها محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس